MENU
Головна » 2016 » Листопад » 18 » Українська мова (3 КЛАС) Тема.ДВА ІВАНИ. ЮРІЙ ЯРМИШ
16:19
Українська мова (3 КЛАС) Тема.ДВА ІВАНИ. ЮРІЙ ЯРМИШ

 

Українська мова (3 КЛАС)

 Тема.ДВА ІВАНИ. ЮРІЙ ЯРМИШ

Матеріатеріал до уроку. Два Івани. ЮрійЯрмиш.

Мета: ознайомити учнів з новим твором; удосконалювати навички свідомого та вираз­ного читання; навчати стисло переказувати текст; збагачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до праці.

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.ВПРАВИ НА РОЗВИТОК НАВИЧОК ЧИТАННЯ

1.Гра «Хто це? Що це?»

Учитель називає кілька прикметників, а учні добирають до них іменники. Жовті, червоні, помаранчеві, золоті, осінні — ... (листочки).

Солодке, соковите, крутобоке, червоне —... (яблуко).

Білий, холодний, пухнастий, лапатий — ... (сніг).

Фруктовий, зелений, квітучий — ... (сад).

2.Робота над анаграмами. Гра «Переплутанка»

- Осінній вітер переплутав склади у словах. Давайте з’ясуємо їх значення! линака(калина)

бавер(верба)

-                                                                                                          Складіть речення з цими словами.

3.Гра «Знайдіть у словах "зайві" букви»

Ставаюла, сонрця, сагд, заворйожений, їяжак, рялинка, земжля, весілиля, вонши.

У кожному слові прочитайте тільки «зайву» букву. Що вийшло? (Юрій Ярмиш)

ІІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні ми будемо читати оповідання, яке написав український пись­менник Юрій Феодосійович Ярмиш. Народився він у 1935 році у м. Дніпродзержинську. Автор багатьох казок та оповідань для дітей: «Вітрисько», «Чу­десні люди» та ін.

Девізом до нашого уроку можна взяти слова; «Читаючи, намагайся зрозу­міти світ і своє місце в ньому із користю для себе і для свого оточення; пізнавай себе, щоб розвивати індивідуальні здібності, збагачуй себе тим досвідом, що одержиш з прочитаного» (В. О. Науменко).

ІV. ПІДГОТОВЧА РОБОТА ДО СПРИЙМАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Вступна бесіда

  • Мабуть, чимало дорослих людей стикалися з проблемою виховання дітей. Коли майбутня мама ще очікує на появу своєї дитини, вона вже міркує про те, якою людиною стане малюк. І звісно, більшості хочеться, щоб із ди­тини виросла гарна людина.
  • А яка це — гарна людина?
  • Юрій Ярмиш написав твір про двох мрійників, про двох Іванів. Тільки один з двох хлопців став справжнім героєм. Чому? Що він робив? За що його цінували люди? На ці запитання ми спробуємо дати відповідь після того, як послухаємо оповідання.

V.СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОЗВИТОК МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

1.Читання оповідання «Два Івани» вчителем (с. 63-65)

2.Словникова робота

Мрійник — мечтатель.

3.Самостійне читання твору учнями

  • Про кого розповідається в тексті?
  • Що саме?

4.Повторне читання оповідання учнями мовчки

  • Про що мріяли двоє друзів?
  • Як кожен з них здійснив свою мрію?

5.Повторне читання тексту учнями, робота над текстом

  • Чому другому Іванові не вдалося стати героєм?
  • Що він робив неправильно?
  • Чому його не кликали на подвиг?
  • А на що кликав один Іван іншого?
  • Що справжній герой порадив своєму другові?
  • Як ви вважаєте, чи скористався Іван порадою?
  • Хто ж така гарна людина?
  • Чому тільки одного Івана із вдячністю згадуватимуть люди?
  • Пригадайте дорослого, на якого ви хочете бути схожими. Який він?
  • Що в цій людині вам найбільше подобається?
  • Що потрібно зробити, щоб стати такою людиною?

Фізкультхвилинка

VІ.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Творча робота в групах

- У яких рядках висловлено основну думку твору?

- Доведіть свою думку сусідові.

2.Презентація результатів роботи

- Які малюнки ви могли б намалювати до вірша?

3.Читання оповідання за особами

  1. Підготовка до читання.
  • Прогляньте очима текст. Які види речень зустрічаються?
  • Прочитайте тільки питальні речення.
  1. Виразне читання за особами.

- Кому з героїв ти хотів би щось порадити?

4.Переказування оповідання

Спочатку переказує вчитель — демонструє зразок. Потім переказувати­муть разом: вчитель розповідає основну частину тексту, а учні додають лише окремі слова.

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Чи сподобалося вам оповідання?
  • Чого навчає цей твір?                                ’
  • Чи важко бути героєм?
  • У чому, на думку Юрія Ярмиша, полягає подвиг людини?

Висновок. Твір Юрія Ярмиша розповідає читачам про хлопців, з яких ви­росли гарні чоловіки, справжні герої.

Хвилинка релаксації

  • Діти, заплющіть оченята. Уявіть гарний погожий літній день. Сонечко ніжно пестить вашу голівку. Легенький вітерець лоскоче ваше обличчя. А поряд із вами — найближча вам людина. Це ваша мама. Погляд її ніжний, спокійний. Вона пригорнула вас міцно до себе, ніжно поцілувала.

VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Дібрати прислів’я до твору.

Скласти розповідь на тему: «А я мрію...» та презентувати її на наступному уроці.

 

 

Категорія: Уроки в початкових класах. | Переглядів: 728 | Додав: kuzubash | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar