MENU
Головна » 2016 » Листопад » 18 » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ.(3 клас)
16:28
ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ.(3 клас)

 

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

(3 клас)

Тема. Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку. Микола Трублаїні. Перевір себе

Матеріал до уроку. Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку. Микола Трублаїні.

Мета: вчити учнів правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки; добирати заголовки; вдосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам'ять, спостережливість, уміння переказувати за малюнковим планом; виховувати моральні принципи товариськості і взаємодопомоги, дружбу.

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.ВПРАВИ НА РОЗВИТОК НАВИЧОК ЧИТАННЯ

  1. Вправа на розширення кута зору

                         каз  ка                                                 каз   ковий

                   каз             ати                                      каз                 очка

              каз                       кар

  • Прочитайте швидко слова. Чим вони цікаві? Яке слово «зайве»? Чому? 
  1. Робота над чистомовкою

Ця –ця-ця -….(хитра, як лисиця).

Ить-ить-ить-…(у животі бурчить).

Ак-ак-ак-….(бодрий, як їжак).

Ся-ся-ся-…(виводок пасеться).

Ри-ри-ри-….(нікого не дури).

Жу-жу-жу-….(я швидко побіжу).

Ко-ко-ко-….(як твоє здоров’ячко)?

  1. Гімнастика для очей
  • «Маятник» - рух очей праворуч-ліворуч.
  • «Стовпчик» - рух очей угору – вниз.

ІІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні на уроці ми прочитаємо казку відомого українського письменника Миколи Трублаїні. Цей письменник написав багато чудових творів. Він знайомив дітей з життям народів. «Моя мета,- писав письменник,- запалити юних читачів бажанням стати дослідниками, моряками, інженерами, вченими, що перемагають усі стихії».

ІV.ПІДГОТОВЧА РОБОТА ДО СПРИЙМАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота над прислів’ями

- Прочитайте  початок прислів’я та доберіть його кінцівку.

Хто багато читає,                                        а розуму в них багато.

Добре того вчити,                                        той багато знає.

Казки маленькі,                                            хто хоче все знати.

- Головну думку яких казок вони передають?

- Прочитайте прислів’я з наростаючим темпом.

- Прочитайте на одному диханні.  

V.СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

РОЗВИТОК МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

  1. Читання казки вчителем (с.70-71)
  • Прочитайте назву казки. Як ви гадаєте, про кого в ній ідеться?
  • Назвіть дійових осіб казки.
  1. Словникова робота

маленька                        по тому                                   її з’їсти

срібляста                        в озері                                     не їж

великий                         бо лапи                                    чекай мене

зелена                            на берег                                   віддала їх

  • Що таке усна народна творчість?
  • Як про це сказано у творі?
  1. Читання казки учнями вголос «ланцюжком»
  • Де жила маленька срібляста рибка?
  • Кого вона зустріла одного разу?
  • Яку умову лебідь поставив рибці?
  • Хто допомагав рибці у її горі?
  1. Читання «зайчиком»
  • Доберіть заголовки до кожної частини казки.

Гра «Чи уважно ти читав?»

  • Як автор називає лебедя? Рибку? Жабку? Горобчика?
  • Про що це свідчить?
  1. Повторне читання тексту учнями, робота над текстом
  • Визначення головної думки твору
  • Вибіркове читання
  • Прочитайте опис озера, в якому жила рибка.
  • Прочитайте, як описана зовнішність лебедя.
  • Прочитайте, де рибка шукала черевички.
  • Пригадайте, як рибка розповідала жабці про своє горе.
  1. Читання казки за особами
  • Спробуйте голосом передати характер кожного героя.
  •  
  • І .УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Переказування казки за ілюстраціями

- Визначте головну думку казки.

- Складіть прислів’я .

  1. скруті, у, Друга, пізнають.
  2. дружба, не, Давня, боїться, іржі.
  3. друга, не, ніким, Давнього, заміниш.
  4. біді, Друзів, в, пізнаються.

- Як ви розумієте прислів’я «Друзі пізнаються в біді»?

- Чи є у вас друзі?

2. Робота над виразністю читання твору

  • Вправи на інтонування речень.
  • Групове (індивідуальне) читання.
  • ІІ. ПІДСУМОК УРОКУ
  • Що автор хотів нам сказати цією казкою?
  • Чи просили ви колись у когось допомогти?
  • Чи траплялося, що вам відмовляли?
  • Що ви відчували?
  • Що зрозуміли, прочитавши казку?
  • ІІІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Побудувати і розіграти діалог: жабка запитує – рибка відповідає.

Підготувати відповіді на запитання рубрики «Перевір себе» (с.71).

 

 

 

 

 

 

Вправа на розширення кута зору

                  каз  ка                                                 каз   ковий

          каз             ати                                      каз                 очка

        каз                       кар

 

Робота над чистомовкою

Ця –ця-ця -….(хитра, як лисиця).

Ить-ить-ить-…(у животі бурчить).

Ак-ак-ак-….(бодрий, як їжак).

Ся-ся-ся-…(виводок пасеться).

Ри-ри-ри-….(нікого не дури).

Жу-жу-жу-….(я швидко побіжу).

Ко-ко-ко-….(як твоє здоров’ячко)?

Робота над прислів’ями

Хто багато читає,                                        а розуму в них багато.

Добре того вчити,                                        той багато знає.

Казки маленькі,                                            хто хоче все знати.

Словникова робота

маленька                        по тому                                   її з’їсти

срібляста                        в озері                                     не їж

великий                         бо лапи                                    чекай мене

зелена                            на берег                                   віддала їх

Складіть прислів’я

  1. скруті, у, Друга, пізнають.
  2. дружба, не, Давня, боїться, іржі.
  3. друга, не, ніким, Давнього, заміниш.
  4. біді, Друзів, в, пізнаються.
Категорія: Уроки в початкових класах. | Переглядів: 871 | Додав: kuzubash | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar